Ask Me Napisz do nas... Wyślij
^Back To Top
Get Adobe Flash player

Tibian.pl

Aurera Global

Tibijka.net (OLD)

Donate

Jeżeli masz możliwość, to wspomóż nas ;)

paypal.me/tibianpl» Top Donate: «

 

Quist: 5

Pawel: 15zł

Tibijczyk: 10zł 

Xavato: 7zł

Zerivs: 2zł

 

 

Stats

Użytkowników:
1
Artykułów:
22
Odsłon artykułów:
87060

Obecnie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnik Obsługi

Od dawien dawna chciałem założyć temat o wszystkim, co związane z ElfBotem. Jest to temat przeznaczony dla wszystkich fanów ElfBota i gorąco namawiam do dzielenia się z innymi użytkownikami własnymi "skryptami".
Jasne jest, że Elfbot NG to najlepszy dostępny bot w sieci, niestety nie jest on darmowy.
Oczywiście pominę jak zainstalować to cudo, bo jest to proste jak obsługa cepa - w porównaniu z samą obsługą bota. ;-)
Na dzień dzisiejszy po odpaleniu bota ujrzymy taką oto ramkę:
Wybieramy tutaj skórkę naszego bota, czyli różne "layouty". Nie zmienia to w niczym funkcji bota.

Następnie usłyszymy przyjemny dla ucha dźwięk i ukarze się nam główne okienko ElfBota NG. Pododawałem czerwone numerki, by pokrótce opisać funkcje. Niestety nie wszystkie.
Opcja numer 1 - HealingW drugim okienku (health) wpisujemy ilość HP. Jezeli spadnie poniżej wpisanej liczby, to użyjemy "exura". Trzecie okienko (Mana), to ilość many. jezeli beziesz miał poniżej tej many, to nie użyje tego czaru.
Spell Lo - Tutaj możemy wpisać inny czar, który uleczy naszą postać. W pierwszym okienku wpisujemy przykładowo "exura gran". Jeżeli wpiszemy tu mniejszą ilość HP niż w Spell HI, a poziom naszego życia spadnie poniżej tejże właśnie liczby, to bot użyje "exura gran".
Uh Rune - W okienku Health wpisujemy ilość HP. Jeżeli bedzie poniżej, to bot użyje UHa. Warto dodać, że UH będzie użyty w ostateczności czyli - jeżeli nie mamy many na czar "exura gran" i "exura".
HP Potion - Wpisujemy ilość HP poniżej której char użyje potiona. Klikając myszką na niebieskie tło, a następnie strzałką w dół zmieniamy rodzaj potiona. Do wyboru - Light; Strong; Great; Ultimate; Spirit
MP Potion - Tutaj ustawiamy kiedy nasza postać ma łykać mana potiony. Jeżeli ilość naszej many spadnie poniżej liczby, którą wpisaliśmy w okienko (Mana), to automatycznie zaczniemy łykać manasy. Po kliknięciu myszką na niebieskie okienko, a następnie strzałką w dół możemy wybierać jakiego rodzaju mamy pić fluidy. Do wyboru: Light; Strong; Great; Spirit
Healer Options - Ustawiamy czas po jakim wszystkie wyżej wymienione opcje będą działać. Domyślne opcje są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać.
Heal Friend - Leczy przyjaciół, którzy są w Twojej Friend List, ale o tym później.
Opcja numer 2 - Aimbot


Priortitize mages with least cur mp - Zaznacza/atakuje magów/druidów, którzy mają najmniej many. (np tego, który właśnie użył runy paraliż i ma jej mało).
Prioritize mages with most miss. mp - Zaznacza/atakuje magów/druidów, którzy mają najwięcej many.
Choose enemies with lowest cur hp - Zaznacza/atakuje wroga (każdego, nie ważne jaką ma profesję), który ma najmniejszą ilość HP - procentowo. Jeżeli Mag ma 300 HP i jest to jego full HP, a Knight ma 800 i jest to jego połowa HP, to zaznaczy/zaatakuje Knighta.
Lock on leader's target - Wybiera ten sam cel co leader.
Auto-combo paralyze/leader target - Atakuje tylko osoby biegające na paraliżu, które wybierze combo leader. Jeżeli combo leader zaatakuje kogoś bez paralyze, to nasz char go nie zaatakuje.
Trace shots - Dokładniej widać kto w kogo strzela z run.
Display best target - Zaznacza najsilniejszego wroga według bota. Ten co ma najwięcej many i HP
Discount Protection zones - Atakuje tego, kto nie ma PZ. Czyli tych bez skulli, by przypadkiem nie dali loga. ;-)
Lock on paralyzed sub/enemies - Zaznacza/bije każdego wroga, który "biega" na paraliżu.
Choose subenemy if no enemy - Zaznacza/bije "podwroga". Więcej o podwrogach w dziale 3.
Target enemies onlu if skulled - Zaznacza wroga, który ma skulla. Niezależnie czy to RS, Biały czy też żółty. Jest to opcja oszczędzania murder fragów.
Target subenemies only if skulled - Tak jak wyżej z tym wyjątkiem, że zaznacza "podwrogów".
Target others only if skulled - Zaznacza/atakuje wszystkich spoza listy Twoich przyjaciół (o listach w dziale 3), którzy mają skulla - łącznie z nub charami.
Aim leaders - Wpisujemy nick combo lidera
Aim type: Wybieramy jak nasza postać ma się zachować w przypadku gdy nasz combo leader kogoś zaatakuje. Mamy do wyboru No Action (nie robi nic), Attack (atakuje), Follow (biegnie za celem, który zaznaczył combo leader. Gdy wybierzemy Attack, to możemy wybrac z czego mamy bić. Do wyboru - HMM, Stalagmite, Icicle, SD, Explo, Exori Vis, Exori Mort, Exori Flam, Exori Frigo, Exori Tera, Exori Hur, Exori San.
Opcja numer 3 - Lists

To właśnie tutaj wpisujesz i aktualizujesz nicki zarówno swoich przyjaciół jak i wrogów. Dodatkowo jest jeszcze podział na "podprzyjaciół" i "podwrogów". Ci z dopiskiem "pod" są jakby mniej ważni i bot widzi ich w drugiej kolejności. Tak jak masz w liście przyjaciela, który właśnie pada i "podprzyjaciela", który również pada. W tym momenci bot najpierw uleczy Twojego przyjaciela, a dopiero później "podprzyjaciela" (jeżeli zdąży ofc xD).

Team Marks - Po kliknięciu pojawia się nam przy osobach dodanych do listy literka "E" (enemy) bądź "F" (friend).
Color outfits of listed players - Automatycznie zmienia kolory wszystkich dodanych do listy.
Przyjaciół widzisz na niebiesko:

Wrogów zaś na czerwono:

Opcja numer 4 - HUD


Player info Enabled - Zaznaczasz czy mają być pokazywane jakiekolwiek informacje o graczu. Jeżeli to jest odznaczone, to inne też nie będą pokazywane.
Show guild name - Pokazuje nam zaraz pod nickiem danej osoby w jakiej jest gildii.
Show vocation, level, hp - Widzimy jaką dana osoba ma profesję, lvl i ile ma aktualnie HP, a ile maksymalnie.
Look at players automaticly - Gdy ta opcja jest odznaczona, to dopiero gdy klikniesz "Look" na daną osobę, to wyświetlą się informacje o danej osobie. Jednak jeżeli jest zaznaczona, to w momencie gdy ktoś pojawi się na ekranie, to od razu widzisz wszystkie informacje, które zaznaczyłeś w poprzednich punktach.
Show estimated mana - Pokazuje ile prawdopodobnie dany player może mieć many.
Jeżeli masz wszystko zaznaczone, to wygląda to tak:

On-screen Info Enabled - Zaznaczasz czy mają być pokazywane jakiekolwiek informacje o Elfie i jego opcjach, o których niżej.
General information - Pokazuje w lewym górnym rogu takie informacje jak - Ping, Zadany DMG, Exp na godzinę, ostatni cel, który atakowałeś.
Death timers - Pokazuje w lewym górnym rogu playerów, którzy zginęli na twoich oczach oraz odlicza czas jaki pozostał do PZta.
Magic wall timers - Na górze ekranu widzisz ile czasu bedzie jeszcze stał Twój ostatnio rzucony magic wall. To samo tyczy się drzewek rzucanych przez druidów (exevo grav vita)
Activated hotkeys/shortkeys - Na górze ekranu widzisz aktywowane hotkeye/shortkeye (o których w dziale 7)
Healing percentages - Po zadaniu dmga playerowi/potworkowi widzisz ile procent mu spadło. To samo jeśli się uleczył. Widzisz o ile procent się uleczył.
Damage per second - DMG na sekunde
Spell timers - Na górze ekranu widać ile trwają jeszcze poszczególne czary. Miedzy innymi: Haste, Strong Haste, Mana shield, Utana Vid
Navigation & exiva Players - Gracze, których masz w systemie nawigacji (wszystko o nawigacji w dziale 11) oraz exivowani przez Ciebie gracze nigdy już Cię nie zaskoczą. Dzięki temu widzisz ile kratek od Ciebie jest dany gracz i na którym piętrze się znajduje. Poza tym widzisz jego nick w którymś z rogów ekranu - oznacza to, że w prostej linii właśnie tam się znajduje exivowany gracz.
Opcja numer 5 - Extras


Framerate booster – Zwiększa liczbę FPSów
World Only View - Okienko Tibii powiększa się. Znikają natomiast kanały (default i wszystkie inne) oraz nie widać EQ.
Open windows small -
Keep charlist open – Nie znika otworzona lista charów
Load settings at login - po zalogowaniu automatycznie wczytuje poprzednie ustawienia.
Open backpacks at login - Otwiera wszystkie plecaki przy zalogowaniu.
Click reuse enabled – Nie znika strzałka z Magic wallem. Gdy raz użyjesz mwalla, to przy każdym kliknięciu LPM na widocznym obszarze rzucisz mwalla. Działa dotąd aż nie klikniesz PPM.
Xray view - Widzisz name potworków, które są niżej
Alternate time format -
Use old rune aiming – Wyłącza hotkeye poczawszy od F1 aż do F12. Bijesz się jak na kliencie 7.6.
Take screenshot at death - robi screena w momencie gdy padasz. Zdjęcie zapisuje się w folderze z Elfbot NG.
Load last skin - Wczytuje poprzednio używany skin.
Opcja numer 6 - Hotkeys

Hotkeye - To właśnie w tym miejscu tak naprawdę rozpoczyna się zabawa. To tutaj możesz ustawić, bot by leczył Twoich przyjaciół, widział niższe piętra, chodził strzałkami szybciej niż na map klicku (tzw. dash), używał czaru gdy jesteś sparaliżowany, łykał manasy gdy masz mało many, zmieniał ringi, trzymał manashield i (strong)haste oraz wiele, wiele więcej - a wszystko to bot robi automatycznie, bez Twojego udziału. Wystarczy, że raz aktywujesz "skrypt" jednym przyciskiem.
Opcja numer 7 - Shortkeys


Shortkeys - Dokładnie to samo, co wyżej z tą różnicą, że bot uaktywni skrypty po wpisaniu danego słowa "wyzwalacza".Jeżeli w okienku Tibii wpiszę słowo exp, to wyświetlą mi się w pasku tibii informacje o tym ile jeszcze potrzebuję expa na następny poziom, ile mam expa na godzinę oraz kilka mniej istotnych info.
Opcja numer 8 - Reconnect

Reconnect - jest to prosta opcja, po której nasza postać zrobi reloga. Czyli wyloguje się i zaloguje ponownie.
Designed by www.diablodesign.eu.